Instalacje fotowoltaiczne - planowane zmiany

W Biuletynie Informacji Publicznej Rządowego Centrum Legislacji przeczytać można na temat projektu zmiany ustawy, która związana jest z korzystaniem z energii odnawialnej. Zakłada on, że osoby, które zaczęły korzystać z instalacji fotowoltaicznej po 1 stycznia 2022 roku będą miały inne warunki niż Ci, którzy systemy słoneczne podłączyli do swojego domu czy biura do grudnia 2021 roku. Co może ulec zmianie i jakie kroki podjąć, by móc korzystać z energii solarnej na korzystnych warunkach?

 

Nadwyżki pobranej energii słonecznej wysyłane są do systemu lokalnego operatora. Dzieje się tak wiosną i latem, gdy produkuje się największą ilość prądu. W pochmurne dni, szczególnie jesienią oraz zimą, gdy instalacja fotowoltaiczna nie jest w stanie na bieżąco zasilać urządzeń elektronicznych oraz innego sprzętu, możemy odzyskać aż 80% wyprodukowanej mocy za darmo. Jest to niezwykle korzystny układ.

Projekt zmiany ustawy mówi o tym, że prąd nie będzie przekazywany za darmo do budynku, w którym został wyprodukowany. Ma on być sprzedawany do firm zajmujących się handlem energią, a później odkupywany za o wiele wyższą cenę podczas pochmurnych dni.

 


Opłacalność instalacji fotowoltaicznej

Najlepszą opcją jest inwestycja w panele fotowoltaiczne jeszcze w tym roku. Skorzystanie z wciąż dostępnych programów dofinansowujących, jak i korzystne warunki oddawania oraz przyjmowania prądu sprawiają, iż energia ze słońca jest bardzo szybko zwracającą się inwestycją. Nie oznacza to oczywiście, iż w 2022 nie opłaca się zakładać instalacji słonecznych – nic bardziej mylnego. Jest to opcja ekologiczna, która jest przyjazna naszej planecie, a samodzielność, którą uzyskujemy jest niezwykle komfortowa dla właścicieli budynków.

Dla osób, które zdecydują się na montaż w 2021 roku, mówi się o co najmniej 15 latach dogodnych warunków przekazywania prądu. Zgłoś się do nas, byśmy rozpoczęli współpracę jak najszybciej, byś mógł cieszyć się obecnymi warunkami oddawania oraz przyjmowania energii słonecznej.

0
Feed

Zostaw komentarz