Mój Prąd. Sprawdź, czy otrzymasz dofinansowanie na fotowoltaikę.

Jednym z rodzajów dofinansowania na fotowoltaikę jest rządowy program Mój Prąd. Sprawdź, jak je otrzymać.
Wartość dofinansowania w ramach programu MÓJ PRĄD może wynieść do 50% kosztów poniesionych na inwestycję, jednak maksymalna jej kwota, to 5000 zł.

 

Podpowiadamy, jakie warunki trzeba spełnić, by uzyskać dotację:

  • instalacja nie może być przyłączona przed datą 23.07.2019;
  • podpisanie umowy dwustronnej z dystrybutorem o przyłączeniu mikroinstalacji do sieci (zgłoszeniu instalacji)
  • wnioski o uzyskanie tej dotacji najlepiej, żebyśmy złożyli w II naborze, czyli – od 13.01.2020 do 18.12.2020r.
  • wniosek można zgłosić po wykonaniu prac montażowych oraz zmianie licznika na dwukierunkowy

Program MÓJ PRĄD jest dotacją przeznaczoną przede wszystkim dla osób fizycznych, które wytwarzają energię głównie dla własnych potrzeb. Dodatkowo osoby te powinny mieć zawartą umowę kompleksową z OSD (operatorem Sieci Dystrybucyjnej) o wprowadzenie energii elektrycznej do sieci.

Wielkość instalacji musi się mieścić w przedziale między 2 kWp, a 10 kWp. Inwestycja nie może być rozbudową posiadanej już instalacji.

Dotacja MÓJ PRĄD jest zwolniona z podatku PIT. Dodatkowo można skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej, z tym, że jej kwota nie może przekroczyć 53 tys. zł. W przypadku małżeństwa, to 53 tys. na każdego z małżonków. Kwotę wyższą od rocznego dochodu można odliczyć w kolejnych latach, jednak nie dłużej, niż przez 6 lat. Do wydatków liczy się również koszt kredytu. Formalności można wypełnić samodzielnie lub powierzyć je profesjonalistom. Eksperci Techniczno- Handlowi ATN Energy Fotowoltaika chętnie przygotują niezobowiązującą ofertę.

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem w branży OZE. Mamy własny dział projektu, swoje ekipy montażowe, serwis, który w razie potrzeby szybko zareaguje. Dzięki sieci mobilnych doradców bez problemu dojedziemy na wizję lokalną.

Pomożemy w przygotowaniu dokumentacji do uzyskania dofinansowania. Jeśli zdecydujesz się na instalację na raty, pomożemy Ci uzyskać kredyt w atrakcyjnych warunkach.

 

Czy wiesz, że obecnie można skorzystać z dwóch rodzajów dotacji?
Dofinansowanie Czyste Powietrze – na zakup i montaż pompy ciepła można połączyć z dotacją z programu Mój Prąd. Dzięki temu koszty, jakie poniesiemy w związku z inwestycją będą dla nas mniej odczuwalne. Dom będzie mógł stać się budynkiem samowystarczalnym bo ogrzewanym ekologiczną pompą ciepła, korzystającą z energii pochodzącej ze słońca.

0
Feed

Zostaw komentarz