Mój prąd tylko do 18 grudnia. Sprawdź jak uzyskać dofinansowanie na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej.

Mój prąd, to dotacja, która niedługo się skończy. Jeszcze przed 18 grudnia mogą wyczerpać się środki przeznaczone na to dofinansowanie.

Już niedługo nie będzie możliwości uzyskania dotacji w rządowym programie “mój prąd”. Jest coraz mniej czasu na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej z dofinansowaniem, które może wynieść nawet 5000 zł.

 

Wnioski w drugim naborze o uzyskanie dotacji w programie Mój Prąd można składać tylko do 18 grudnia 2020.

W terminie od 30.08.2019 do 20.12.2019 można było składać wnioski w pierwszym naborze, kolejny – drugi wystartował 13 stycznia 2020 r. Od 31.03.2020 wnioski o dofinansowanie przyjmowane są wyłącznie online. Drugi nabór zakończy się już 18.12.2020. Czasu zostało niewiele, a środki mogą wyczerpać się jeszcze przed 18.12.2020. W ostatnim czasie znacznie wzrosła ilość wniosków wniosków o dofinansowanie w WFOŚiGW.

Ten rodzaj dofinansowania dedykowany jest osobom fizycznym, posiadającym własne gospodarstwa domowe. Osoby te wytwarzają energię elektryczną dla potrzeb własnych, powinny posiadać kompleksową umowę zawartą z zakładem energetycznym, która reguluje kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji.

 

Nabór wniosków ma trwać do 18.12.2020 lub do wyczerpania środków przeznaczonych przez Państwo na wypłaty dofinansowania.

Pula przewiduje około 200 tysięcy instalacji, na które można uzyskać dofinansowanie. Według NFOŚiGW już w połowie lipca do tej instytucji wpłynęło aż 100 tys. wniosków na instalacje fotowoltaiczne. Osiągnięto wówczas tzw. półmetek planowanego wpływu. Z początkiem sierpnia wniosków było już o 10 tysięcy więcej. Takie tempo może się utrzymać lub znacznie wzrosnąć. Między innymi dlatego NFOŚiGW przewiduje, że środki z puli przeznaczonej na wypłaty tej dotacji mogą wyczerpać się jeszcze przed 18 grudnia.

Tym bardziej zachęcamy do podjęcia decyzji o zakupie i montażu instalacji fotowoltaicznej. Nasi eksperci pomogą w przygotowaniu dokumentacji niezbędnej do uzyskania dotacji.

Warto skontaktować się z nami i uzyskać najważniejsze informacje na temat dotacji.

0
Feed

Zostaw komentarz