Blog

 • 24/11/2021 0 Komentarze
  Nowy system rozliczeń fotowoltaiki

  Już wkrótce prosumenci będą mogli cieszyć się zyskami, dzięki nowemu systemowi rozliczeń za posiadanie instalacji fotowoltaicznych. Dotychczas, posiadacze paneli słonecznych płacili co najwyżej za różnice między wyprodukowanym prądem przez ich instalację, a tym który zużyli. W przypadku, kiedy wyprodukowali tyle na ile było zapotrzebowania w gospodarstwie domowym, rachunki wynosiły 0 zł. Zdarza się też, że instalacja fotowoltaiczna produkuje o wiele więcej niż wynosi zapotrzebowanie domu. Na czym będzie polegał nowy system rozliczeń fotowoltaiki? Tego dowiesz się, czytając nasz artykuł.

  Dowiedz się więcej
 • 29/06/2021 0 Komentarze
  Instalacje fotowoltaiczne - planowane zmiany

  W Biuletynie Informacji Publicznej Rządowego Centrum Legislacji przeczytać można na temat projektu zmiany ustawy, która związana jest z korzystaniem z energii odnawialnej. Zakłada on, że osoby, które zaczęły korzystać z instalacji fotowoltaicznej po 1 stycznia 2022 roku będą miały inne warunki niż Ci, którzy systemy słoneczne podłączyli do swojego domu czy biura do grudnia 2021 roku. Co może ulec zmianie i jakie kroki podjąć, by móc korzystać z energii solarnej na korzystnych warunkach?

  Dowiedz się więcej
 • 21/05/2021 0 Komentarze
  Dotacja mój prąd 3.0 - nie czekaj już dziś załóż instalację

  Instalacje fotowoltaiczne stają się coraz bardziej popularnym sposobem pozyskiwania energii w Polsce. Zarówno na domach jednorodzinnych, jak i na budynkach firmowych oraz rolniczych zauważyć można więcej i więcej paneli solarnych.

  Nie jest to przypadek, iż systemy czerpiące swoją moc z promieni słonecznych goszczą na tak dużej liczbie budowli. Jednym z głównych powodów, dla których w naszym kraju fotowoltaika jest jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin nauki i techniki są programy dotacyjne. Pomagają one zebrać początkową kwotę inwestycyjną niezbędną do założenia instalacji. Jednym z najbardziej korzystnych jest rozpoczynające się od 1 lipca dofinansowanie “Mój Prąd” 3.0.

   

  Dowiedz się więcej
 • 26/02/2021 0 Komentarze
  Instalacja fotowoltaiczna z ATN Energy, to możliwość wygrania atrakcyjnych nagród

  Instalacja fotowoltaiczna z ATN Energy - zdecyduj się i wygraj telewizor Panasonic.

  Instalacja fotowoltaiczna z ATN Energy to możliwość wygrania atrakcyjnych nagród.

  Dla wszystkich osób, które w marcu 2021 podpiszą z ATN Energy Fotowoltaika umowę na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej przygotowaliśmy konkurs. Do wygrania są bardzo atrakcyjne i wartościowe nagrody. 

  Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy w terminie od 01.03.2021 do 31.03.2021 podpisać z nami umowę na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej.

   

  Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie oraz u naszych Doradców Techniczno- Handlowych.

   

  Uczestnictwo w losowaniu =  szansa wygrania 65 calowego telewizora Panasonic

   

  W marcowym konkursie ATN Energy chodzi o to, że każdy, kto w miesiącu marcu 2021 podpisze z nami umowę na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej, weźmie udział w losowaniu. Do wygrania są bardzo atrakcyjne nagrody.

   

  Do wygrania atrakcyjne MEGA nagrody.

   

  Każdy, kto w marcu 2021 podpisze z nami umowę na zakup i montaż fotowoltaiki weźmie udział w losowaniu i będzie mieć szansę na wygranie 65 calowego telewizora marki Panasonic (model TX-65GZ950E, lub podobny). Będą również 2 nagrody pocieszenia w postaci wysokiej klasy słuchawek Panasonic (model rp-hd605n lub podobny).

   

  Losowanie nagród  odbędzie się w połowie kwietnia 2021r.


  Data losowania nagród to połowa kwietnia 2021 r. Jednak o dokładnym terminie będziemy informować za pośrednictwem naszych mediów społecznościowych. Bileciki z imieniem i nazwiskiem Inwestorów zostaną umieszczone w szklanej kuli i to z niej zostaną wylosowane osoby, które otrzymają nagrody. Pierwsza wylosowana osoba wygrywa nagrodę główną, a 2 kolejne otrzymają nagrody pocieszenia. Szczegóły dotyczące modeli telewizora oraz słuchawek znajdziecie w regulaminie oraz u naszych Doradców Techniczno- Handlowych.

   

  Losowanie odbędzie się "na żywo" i będziemy je transmitować na naszych mediach społecznościowych. Dzięki temu będzie można śledzić każdy etap losowania nagród.

   

  Serdecznie ZAPRASZAMY do zakupu instalacji fotowoltaicznej właśnie w ATN Energy. Nie tylko ze względu na możliwość wygrania nagrody. Polecamy swoje usługi głównie dlatego, że ich jakość jest bardzo wysoka.

  Nasza firma posiada własne ekipy monterów, swój własny Dział Projektu Realizacji i Serwisu. Podobnie, jak nasza spółka matka - Budotom Pompy Ciepła, lidera na rynku pomp ciepła w Polsce.

  Dowiedz się więcej
 • 07/01/2021 0 Komentarze
  Opłata Mocowa – wyższe ceny prądu w 2021 roku?

  Wyjaśniamy czym jest opłata mocowa, nowa pozycja na fakturze, która pojawi się już niedługo.

  W 2017 roku Sejm przyjął ustawę dotyczącą rynku mocy, która ma zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne . Co to za Ustawa i jak wpłynie na nasze rachunki za prąd? Czym jest Opłata Mocowa?


  Opłata Mocowa – najważniejsze informacje

  • Opłata mocowa ma zapewnić bezpieczeństwo energetyczne (stałe i bezproblemowe dostawy prądu). 
  • Finansowane będzie utrzymywanie rezerw energii przez elektrownie węglowe.  
  • Dopłata do rynku mocy ma wynosić około 10 zł miesięcznie w przeciętnym gospodarstwie domowym.
  • Właściciele instalacji fotowoltaicznej mogą uniknąć opłaty mocowej.

  Opłata mocowa – Skąd się wzięła?
  W momentach, kiedy zużycie prądu jest najwyższe, elektrownie mogą nie być w stanie nadążyć za potrzebami odbiorców na energię elektryczną. Rodzi się potrzeba utrzymywania elastycznych rezerw, które można wykorzystać w czasie największego zapotrzebowania na prąd. Na to właśnie elektrownie potrzebują dodatkowych środków, co niestety odbije się na naszych rachunkach. 

  Ustawa mocowa, jak podkreśla Urząd Regulacji Energetyki, powstała w celu zebrania kwoty (pewnej zachęty inwestycyjnej), na rzecz unowocześnienia elektrowni i budowy nowych. Głównym celem Ustawy jest określenie, jak ma działać rynek mocy – narzędzie stworzone do osiągnięcia wyznaczonych w ustawie mocowej celów:

  Rynek mocy ma zapewnić stałe dostawy prądu, a także zwiększyć stabilność cen prądu – tym samym bezpieczeństwo energetyczne. 

  Wskaźnik udziału OZE w Polsce w 2018 wynosił 11,16%? Przez rozporządzenia Unii Europejskiej planowany jest wyraźny wzrost ich wykorzystania.

   

  Wysokość dodatkowej opłaty do rachunków za prąd – ile będzie płacić gospodarstwo domowe?
  Najbardziej interesujące dla konsumentów jest oczywiście to, ile wyniesie opłata mocowa oraz jakie będą podwyżki cen prądu. Na finalną wielkość dodatkowej opłaty składać się będzie wiele czynników. Całość kosztów zależeć będzie między innymi od:  

  • wcześniejszego zużycia energii w godzinach szczytowego poboru;
  • prognoz dotyczących zapotrzebowania na prąd i energię w danym Roku Dostaw;
  • prognoz kosztów funkcjonowania utrzymania całego przedsięwzięcia.

  Szacuje się, że przeciętne gospodarstwo domowe doda do swoich wydatków około 120 zł. rocznie. Oczywiście, im większe zużycie energii, tym większa ostateczna opłata. Ta kwota zostanie dodana do całości rachunków za prąd, które pokrywać będzie każdy odbiorca końcowy energii – czyli każda jednostka pobierająca energię elektryczną. Również firmy nie unikną dodatkowych kosztów. 
   

  Wsparcie finansowe dla rozwoju polskiej energetyki?  
  Pieniądze uzbierane z opłaty mocowej mają zasilać elektrownie węglowe. Eksperci alarmują, że ten wkład finansowy może nie przynieść wielkich korzyści dla polskiej energetyki. Pojawiają się głosy negujące finansowanie elektrowni zasilanych węglem, na rzecz OZE – Odnawialnych Źródeł Energii. 

   

  Kiedy dowiemy się ile o wysokości opłaty mocowej?
  O dokładnej wartości opłaty mocowej będzie decydował Urząd Regulacji Energetyki (URE). Do 30 września każdego roku ogłaszane będą stawki opłaty mocowej na kolejny rok kalendarzowy. W tym terminie będą również wskazane godziny szczytowego zapotrzebowania na moc.  

  Ważnym jest, aby interesować się najnowszymi zmianami na rynku energii elektrycznej. Ma to poważny wpływ na nasze wydatki, tym samym nasz budżet miesięczny.

   

  Fotowoltaika, a opłata mocowa
  Odbiorcy energii elektrycznej, którzy korzystają z paneli słonecznych mogą w znacznym stopniu, lub nawet całkowicie ograniczyć pobór prądu z sieci energetycznej.  Dzięki temu możliwe jest zmniejszenie rachunków za zużyty prąd, a tym samym zminimalizowanie opłaty mocowej. 

  W przypadku montażu instalacji, która w całości pokryje zapotrzebowanie na energię elektryczną, opłata mocowa nie będzie naliczana. Jest to więc kolejna oszczędność dla właścicieli mikroelektrowni. Dzięki temu możliwe jest zmniejszenie rachunków za zużyty prąd, a tym samym zminimalizowanie opłaty mocowej.

  W sprawie doboru instalacji fotowoltaicznej warto skontaktować się z firmą, która właściwie doradzi, pomorze przy wyborze najlepszego rozwiązania. Zachęcamy do kontaktu z ATN Energy. Głównym argumentem dla wyboru tego instalatora jest przede wszystkim własny dział projektu, własne ekipy montażowe i sieć mobilnych Doradców. Równie ważne jest wieloletnie doświadczenie w branży oraz indywidualne podejście do każdego Inwestora.

  Dowiedz się więcej
 • 07/01/2021 0 Komentarze
  Mój Prąd. Sprawdź, czy otrzymasz dofinansowanie na fotowoltaikę.

  Jednym z rodzajów dofinansowania na fotowoltaikę jest rządowy program Mój Prąd. Sprawdź, jak je otrzymać.
  Wartość dofinansowania w ramach programu MÓJ PRĄD może wynieść do 50% kosztów poniesionych na inwestycję, jednak maksymalna jej kwota, to 5000 zł.

   

  Podpowiadamy, jakie warunki trzeba spełnić, by uzyskać dotację:

  • instalacja nie może być przyłączona przed datą 23.07.2019;
  • podpisanie umowy dwustronnej z dystrybutorem o przyłączeniu mikroinstalacji do sieci (zgłoszeniu instalacji)
  • wnioski o uzyskanie tej dotacji najlepiej, żebyśmy złożyli w II naborze, czyli – od 13.01.2020 do 18.12.2020r.
  • wniosek można zgłosić po wykonaniu prac montażowych oraz zmianie licznika na dwukierunkowy

  Program MÓJ PRĄD jest dotacją przeznaczoną przede wszystkim dla osób fizycznych, które wytwarzają energię głównie dla własnych potrzeb. Dodatkowo osoby te powinny mieć zawartą umowę kompleksową z OSD (operatorem Sieci Dystrybucyjnej) o wprowadzenie energii elektrycznej do sieci.

  Wielkość instalacji musi się mieścić w przedziale między 2 kWp, a 10 kWp. Inwestycja nie może być rozbudową posiadanej już instalacji.

  Dotacja MÓJ PRĄD jest zwolniona z podatku PIT. Dodatkowo można skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej, z tym, że jej kwota nie może przekroczyć 53 tys. zł. W przypadku małżeństwa, to 53 tys. na każdego z małżonków. Kwotę wyższą od rocznego dochodu można odliczyć w kolejnych latach, jednak nie dłużej, niż przez 6 lat. Do wydatków liczy się również koszt kredytu. Formalności można wypełnić samodzielnie lub powierzyć je profesjonalistom. Eksperci Techniczno- Handlowi ATN Energy Fotowoltaika chętnie przygotują niezobowiązującą ofertę.

  Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem w branży OZE. Mamy własny dział projektu, swoje ekipy montażowe, serwis, który w razie potrzeby szybko zareaguje. Dzięki sieci mobilnych doradców bez problemu dojedziemy na wizję lokalną.

  Pomożemy w przygotowaniu dokumentacji do uzyskania dofinansowania. Jeśli zdecydujesz się na instalację na raty, pomożemy Ci uzyskać kredyt w atrakcyjnych warunkach.

   

  Czy wiesz, że obecnie można skorzystać z dwóch rodzajów dotacji?
  Dofinansowanie Czyste Powietrze – na zakup i montaż pompy ciepła można połączyć z dotacją z programu Mój Prąd. Dzięki temu koszty, jakie poniesiemy w związku z inwestycją będą dla nas mniej odczuwalne. Dom będzie mógł stać się budynkiem samowystarczalnym bo ogrzewanym ekologiczną pompą ciepła, korzystającą z energii pochodzącej ze słońca.

  Dowiedz się więcej
 • 07/01/2021 0 Komentarze
  Jak dobrać właściwą moc instalacji fotowoltaicznej? Najważniejsze zasady doboru instalacji PV.

  Rozważając zakup instalacji fotowoltaicznej Inwestor często staje przed wieloma dylematami:

  • jaka moc instalacji będzie najbardziej optymalna;
  • jak dobrać moc instalacji;
  • jakie komponenty wybrać;
  • kiedy instalacja się zwróci;
  • jakiej firmie powierzyć montaż;
  • czy montować na dachu czy może jednak na gruncie, itd. itd.

   

  Jak właściwie dobrać moc instalacji PV do własnych potrzeb?

  Najlepiej w taki sposób, aby nie była za mała. Wtedy będziemy musieli dokupić energię. Warto, żeby nie była za duża bo po roku nadmiar bezpowrotnie zostanie w sieci. Aby odpowiedzieć na to pytanie musimy pokrótce przeanalizować kilka ważnych elementów.

   

  Ile energii zużywamy w ciągu roku?
  Moc instalacji powinna zostać dobrana do rocznego zużycia energii elektrycznej. Od tego parametru będzie zależeć wielkość instalacji oraz okres jej zwrotu. W tym celu możemy posłużyć się rachunkami za prąd – najlepiej biorąc pod uwagę cały poprzedni rok. Na tym etapie powinniśmy również zastanowić się, czy planujemy w niedalekiej przyszłości zwiększyć zużycie energetyczne. Czy np. mamy w planach założenie klimatyzatora, zakup dodatkowego sprzętu AGD, albo zmianę ogrzewania na elektryczne np. na pompę ciepła.

  Inaczej wygląda sytuacja w przypadku nowych domów. Tutaj należy zliczyć wszystkie urządzenia elektryczne z których będziemy chcieli korzystać oraz liczbę osób w gospodarstwie domowym.

  Mając wszystkie powyższe dane i określone zapotrzebowanie, możemy przystąpić do analizy. Warto przeanalizować położenie budynku względem południa, kąta nachylenia dachu, ewentualnego zacienienia, czy wielkości dachu albo gruntu.

  Przyjmuje się, że w naszej szerokości geograficznej kąt nachylenia modułów do powierzchni terenu to:

  • Na południu Polski – 20-30 stopni;
  • Na północy 25-35;
  • Przy montażach na dachach płaskich często stosuje się niższe kąty 10-15. To ze względu na ograniczenia powierzchni dachowych, czy kwestie bezpieczeństwa przed podmuchem silnego wiatru.

  Najważniejsze jest jednak skierowanie modułów w kierunku południa i ewentualne odchylenia od południa. W przypadku kierunku wschód-zachód będziemy musieli wykonać instalację odpowiednio większą.

  Zacienienie jest też czynnikiem obniżającym produkcję energii. Z tego też względu, ważne jest oszacowanie  i wykrycie jego miejsca i zastosowanie odpowiedniego rozwiązania technicznego lub jego ominięcie.

   

  Kolejny etap to wybór i dopasowanie odpowiednich komponentów oraz właściwych parametrów falownika i modułów fotowoltaicznych.

  Instalacja fotowoltaiczna prawidłowo dobrana powinna wyprodukować rocznie tyle energii aby pokryć roczne zapotrzebowanie budynku.

  Reasumując instalacja fotowoltaiczna poprawnie dobrana powinna wyprodukować rocznie tyle energii aby pokryć roczne zapotrzebowanie budynku na prąd. Powinno ono być powiększone o straty z tytułu magazynowania energii w sieci :

  • dla instalacji do 10 kWp – odzyskujemy 80% oddanej do sieci energii;
  • dla instalacji powyżej 10kwp – 70%, straty w wyniku zużywania się modułów i falownika, strat z tytułu usytuowania samej instalacji w zależności od kąta nachylenia do powierzchni terenu oraz odchylenia od południa czy ewentualnych zacienień.

  Jeżeli chcesz mieć 100% pewności, że prawidłowo dokonasz wszystkich analiz przy określeniu mocy powierz obliczenia profesjonalistom. Skontaktuj się z ekspertami ATN Energy. Przygotujemy bezpłatną analizę Twoich zysków z instalacji fotowoltaicznej, ofertę skrojoną na miarę Twoich potrzeb. Mamy wieloletnie doświadczenie w instalacjach fotowoltaicznych. Naszym ogromnym atutem jest własny dział projektu, ekipy montażowe, serwis, sieć mobilnych doradców, własna flota pojazdów.

  Oferujemy wyłącznie sprawdzone komponenty. Dzięki temu nasi Inwestorzy mogą spać spokojnie pod dachem, na którym zrealizujemy Inwestycję ich własnej mikroelektrowni słonecznej.

  Wywodzimy się od firmy Budotom pompy ciepła. Budotom jest liderem w montażu pomp ciepła Panasonic Aquarea i pierwszym w Polsce Pro Partnerem Panasonic. Ma kilkunastoletnie doświadczenie poparte przeszło tysiącem zamontowanych pomp ciepła Panasonic Aquarea. Oferuje również kompleksowe usługi związane z instalacjami wodnokanalizacyjnymi, elektrycznymi, ogrzewania podłogowego, rekuperacji, czy klimatyzacji.

  Dowiedz się więcej
 • 07/01/2021 0 Komentarze
  ATN Energy Fotowoltaika – pozytywna atmosfera i dobre relacje są bardzo ważne.

  Dobra atmosfera w firmie, zgrany zespół, zadowoleni pracownicy, to dla nas podstawa sukcesu. Cenimy sobie również pozytywne relacje biznesowe.

  Dlatego pierwszy weekend września postanowiliśmy spędzić wspólnie. Razem z naszą firmą matką Budotom Pompy Ciepła oraz partnerami biznesowymi wybraliśmy się na wyjazd szkoleniowy.

  Wyjechaliśmy do miejsca oddalonego od miejskiego hałasu. Z dala od miejskiej aglomeracji wspólnie z naszymi partnerami biznesowymi szkoliliśmy się, integrowaliśmy i wypoczywaliśmy.

  Wybraliśmy się na wycieczkę nad Zalew Blewązka, gdzie po zakończeniu szkolenia czekało na nas mnóstwo atrakcji. Graliśmy w hokeja czarownic, jeździliśmy na nartach, przechodziliśmy przez strasznie skomplikowane labirynty. Każda z drużyn miała do pokonania mnóstwo mega przeszkód. Układaliśmy mega zakręcone puzzle, graliśmy w mega Jengę i stoczyliśmy wiele bitew na poduszki.

  Kapryśna pogoda nam nie straszna. Nawet ulewa nie była w stanie zepsuć nam świetnej zabawy.

  Wszyscy pracownicy byli mocno zaangażowani w każde z zadań, które były konieczne do wykonania. Choć podczas weekendowych rozgrywek byliśmy podzieleni na kilka drużyn, a puchar zdobyła tylko jedna z nich, to na co dzień i tak jesteśmy jedną wielką drużyną. Nawet ulewa nie była w stanie zepsuć nam świetnej zabawy.

   

  Dziękujemy za wspólny weekend.
  Dziękujemy agencji eventowej http://bit.ly/ArgentumEvent za wspaniałą atmosferę oraz hotelowi http://bit.ly/NadZalewemKobylaGora za gościnę.

  Wróciliśmy naładowani pozytywną energią, gotowi do pracy. Zapraszamy do kontaktu z nami, chętnie udzielimy Wam informacji na temat instalacji fotowoltaicznej. Z jeszcze większą chęcią przygotujemy dla Was indywidualną ofertę na kompleksową usługę. Mamy własny dział projektu, ekipy monterów i serwis.

  Zobaczcie fotorelację z naszego tegorocznego wyjazdu szkoleniowo integracyjnego.

  Dowiedz się więcej
 • 07/01/2021 0 Komentarze
  Jak obniżyć rachunki za prąd. Jak uzyskać dofinansowanie na instalację fotowoltaiczną – ATN Energy na Dolnośląskich Targach Nieruchomości.

  Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących fotowoltaiki mogliście uzyskać od naszej załogi na Dolnośląskich Targach Nieruchomości, które odbyły się 19 i 20 września we Wrocławiu.

  19 i 20 września 2020r. wspólnie z naszą firmą matką Budotom Pompy Ciepła uczestniczyliśmy w Dolnośląskich Targach Nieruchomości. Odwiedzając nasze stoisko mogliście porozmawiać z nami i uzyskać wiele cennych wskazówek. Osoby odwiedzające nasza stoisko miały mnóstwo ciekawych pytań, takich, jak np.:

  • Jaką wybrać instalację fotowoltaiczną, żeby była opłacalna?
  • Kiedy instalacja zacznie się zwracać?
  • Jak uzyskać dotacje w ramach programu „Mój Prąd”?
  • Jakie są, oprócz programu „mój prąd” możliwości wsparcia finansowego na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej?

  Chętnie odpowiadaliśmy na wszystkie pytania. Rozmawialiśmy również na temat nowoczesnych, ekologicznych i ekonomicznych źródeł ciepła, takich, jak pompa ciepła. Eksperci ATN Energy Fotowoltaika oraz Budotom pompy ciepła i  byli przez 2 dni targów do Waszej dyspozycji.

   

  Jak zaoszczędzić na rachunkach za prąd w ekologiczny sposób?
  To pytanie było często zadawane, ale z wielką przyjemnością udzielaliśmy na nie odpowiedzi i opowiadaliśmy o instalacjach fotowoltaicznych. Prezentowaliśmy również kalkulacje. Wyjaśnialiśmy także, dlaczego montaż instalacji fotowoltaicznej i pompy ciepła, to duet idealny.

   

  Jak uniknąć podwyżek cen prądu i tym samym stać się podwyżkoodpornym?
  To również jedno z najczęściej zadawanych pytań przez osoby odwiedzające nasze stoisko. Na szczęście nasza załoga z ATN Energy dumnie prezentowała Odnawialne Źródła Energii, jaką jest fotowoltaika. Eksperci z ogromnym zaangażowaniem opowiadali o panelach fotowoltaicznych, falownikach. Każdy, kto chciał poznać koszty instalacji, mógł się o nich przekonać po krótkiej rozmowie z Doradcami.

  Wystarczyło nam kilka informacji, takich, jak np. wysokość miesięcznych rachunków za prąd, rodzaj dachu, wymiary i pokrycie i kilka innych. Dzięki temu już po chwili od ich wprowadzenia informacji do naszej aplikacji, mogliśmy przedstawić Wam ofertę na montaż instalacji fotowoltaicznej.

   

  Moduły fotowoltaiczne, inwertery i pompy ciepła – jednostki wewnętrzne i zewnętrzne
  Nasze stoisko było pełne prawdziwych urządzeń, mieliśmy wyeksponowane moduły fotowoltaiczne, inwertery, a także pompy ciepła Panasonic Aquarea (jednostki wewnętrzne i zewnętrzne). Mieliśmy również mnóstwo gadżetów i upominków dla odwiedzających. Zobaczcie fotorelację z wydarzenia.

  Dowiedz się więcej
 • 07/01/2021 0 Komentarze
  Mój prąd tylko do 18 grudnia. Sprawdź jak uzyskać dofinansowanie na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej.

  Mój prąd, to dotacja, która niedługo się skończy. Jeszcze przed 18 grudnia mogą wyczerpać się środki przeznaczone na to dofinansowanie.

  Już niedługo nie będzie możliwości uzyskania dotacji w rządowym programie “mój prąd”. Jest coraz mniej czasu na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej z dofinansowaniem, które może wynieść nawet 5000 zł.

   

  Wnioski w drugim naborze o uzyskanie dotacji w programie Mój Prąd można składać tylko do 18 grudnia 2020.

  W terminie od 30.08.2019 do 20.12.2019 można było składać wnioski w pierwszym naborze, kolejny – drugi wystartował 13 stycznia 2020 r. Od 31.03.2020 wnioski o dofinansowanie przyjmowane są wyłącznie online. Drugi nabór zakończy się już 18.12.2020. Czasu zostało niewiele, a środki mogą wyczerpać się jeszcze przed 18.12.2020. W ostatnim czasie znacznie wzrosła ilość wniosków wniosków o dofinansowanie w WFOŚiGW.

  Ten rodzaj dofinansowania dedykowany jest osobom fizycznym, posiadającym własne gospodarstwa domowe. Osoby te wytwarzają energię elektryczną dla potrzeb własnych, powinny posiadać kompleksową umowę zawartą z zakładem energetycznym, która reguluje kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji.

   

  Nabór wniosków ma trwać do 18.12.2020 lub do wyczerpania środków przeznaczonych przez Państwo na wypłaty dofinansowania.

  Pula przewiduje około 200 tysięcy instalacji, na które można uzyskać dofinansowanie. Według NFOŚiGW już w połowie lipca do tej instytucji wpłynęło aż 100 tys. wniosków na instalacje fotowoltaiczne. Osiągnięto wówczas tzw. półmetek planowanego wpływu. Z początkiem sierpnia wniosków było już o 10 tysięcy więcej. Takie tempo może się utrzymać lub znacznie wzrosnąć. Między innymi dlatego NFOŚiGW przewiduje, że środki z puli przeznaczonej na wypłaty tej dotacji mogą wyczerpać się jeszcze przed 18 grudnia.

  Tym bardziej zachęcamy do podjęcia decyzji o zakupie i montażu instalacji fotowoltaicznej. Nasi eksperci pomogą w przygotowaniu dokumentacji niezbędnej do uzyskania dotacji.

  Warto skontaktować się z nami i uzyskać najważniejsze informacje na temat dotacji.

  Dowiedz się więcej